MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym.

0x0.png

W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny

„MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym."

Jest to ogólnopolska inicjatywa dotyczące zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Celem projektu jest też wsparcie rodziców w doskonaleniu ich kompetencji rodzicielskich i budowaniu bezpiecznych więzi z dziećmi.

Propozycją dla Państwa jest cykl filmów szkoleniowych z pięciu bloków tematycznych:

„Dziecko w kryzysie: jak go rozpoznać i jak z niego wychodzić",

„Głos z gabinetu – rozmowy ze specjalistami na temat tego, czym jest i z czego wynika kryzys psychiczny młodych osób",

„Lepiej nie wiedzieć – rozmowy młodych dorosłych o problemach okresu dorastania",

„Rodzice pod presją i w kryzysie"

„Nabieranie mocy rodzicielskiej – edukacja rodziców".

Bezpłatne i ogólnodostępne materiały będą co tydzień, w każdy piątek, regularnie publikowane na stronie mlodeglowy.pl.

Program to również webinary i podcast, dostępne dla rodziców dzieci w różnych grupach wiekowych – od klas I szkoły podstawowej, aż po szkoły ponadpodstawowe. Wszystkie informacje są dostępne na stronie mlodeglowy.pl, w mediach społecznościowych oraz kanałach Parenteen.pl.

W załączeniu znajdziecie Państwo szczegółowy newsletter dotyczący startu Programu wspierającego dla Rodziców!

Katarzyna Trypuć

psycholog, koordynator projektu